{

Prawo rodzinne

Prawo rodzinne​

Prawo rodzinne jest dziedziną prawa określającą przede wszystkim sposób zawarcia małżeństwa oraz możliwości jego rozwiązania, stosunki majątkowe między małżonkami, a także stosunki między rodzicami i dziećmi. Źródłem prawa rodzinnego jest Kodeks Rodzinny
i Opiekuńczy.

Kancelaria zajmuje się sprawami rodzinnymi od ponad 10 lat. Posiadamy szerokie doświadczenie w prowadzeniu spraw rodzinnych i opiekuńczych. Zdajemy sobie sprawę, że tego rodzaju sprawy wywołują szereg emocji, bowiem w wielu przypadkach wywodzą się lub dotyczą bliskich relacji międzyludzkich. Częstym źródłem spraw i konfliktów rodzinnych jest brak wzajemnego zrozumienia, bądź zaangażowania jednej ze stron, a także uzasadnione poczucie wyrządzonej krzywdy, wynikająca głównie z przemocy fizycznej lub psychicznej. Wybór odpowiedniego prawnika w sprawach rodzinnych jest bardzo istotną kwestią, ze względu na poczucie uzyskanego komfortu, w związku objęciem odpowiednią opieką prawną. Prawnik powinien nie tylko posiadać szeroką wiedzę z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego, ale powinien charakteryzować się zrozumieniem dla sytuacji osobistej Klienta w jakiej się znalazł. Naszym celem jest pomoc w taki sposób, by nasz Klient otrzymał nie tylko w pełni profesjonalną opiekę prawną, ale też wsparcie w trudnym dla nie go okresie. Do każdego Klienta podchodzimy w sposób indywidualny i z pełnym zaangażowaniem.

Metodologia pracy kancelarii

Wskazujemy, że po zleceniu sprawy dla Kancelarii nasz Klient ma zapewniona pomoc prawną na każdym etapie postępowania.

Sprawy sądowe

Reprezentacja przed sądem odbywa się wyłącznie w oparciu o udzielone pełnomocnictwo. Zlecenie sprawy jest dobrowolną czynności Klienta i następuje dopiero po przedstawieniu przez Kancelarię sposobu jej prowadzenia oraz wyjaśnieniu zawiłości sprawy i kosztów jej prowadzenia. Kancelaria nigdy nie namawia klienta, by skierować sprawę do sądu. Jest to zawsze decyzja Klienta, który nie musi podejmować decyzji bezpośrednio po uzyskaniu niezbędnych informacji. Na każdym etapie postępowania sądowego informujemy klienta o przebiegu sprawy, udzielamy wyjaśnień i ściśle z nim współpracujemy.

Sprawy sądowe z zakresu prawa rodzinnego, którymi Kancelaria się zajmuje

W celu uzyskania dokładnej informacji o zakresie i sposobie świadczonej pomocy prawnej zachęcamy do kontaktu z Kancelarią. Uzyskają Państwo pełną i wyczerpującą informację o sposobie świadczonej pomocy prawnej z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego.

Zapraszam do kontaktu

Zadzwoń pod numer 502 593 872 lub 85 744 60 17

Możesz również wysłać wiadomość email poprzez formularz kontaktowy lub zgłosić się pod adresem ul. Henryka Sienkiewicza 7 lok. 95 15-092 Białystok